Sołectwo Niemcz

Niemcz to urokliwa podmiejska wioska stykająca się bezpośrednio z leśnymi terenami okalającymi Bydgoszcz. Graniczy z malowniczym Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku. Sołectwo wchodzi w skład prężnie funkcjonującej gminy Osielsko i jest najszybciej rozwijającą się pod względem demograficznym miejscowością gminy. W ostatnich trzynastu latach liczba mieszkańców wzrosła ponad 3 krotnie.
Na podstawie danych Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Osielsko z czerwca 2016 roku, obecnie zameldowanych jest ponad trzy tysiące mieszkańców.
Nazwa tej miejscowości ulegała kilkakrotnie zmianom, dlatego można spotkać :Niemche [1250], Niemcze[1583], Nimtsch [1818]. Po raz pierwszy osada ta jest wzmiankowana w 1250 roku, kiedy to została nadana biskupom włocławskim. Swoją siedzibę ma tu parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
We wsi znajduje się szkoła podstawowa, przedszkola, świetlica wiejska, place zabaw i boisko sportowe. Działają tu: Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub sportowy Victoria Niemcz, N-BikeAcademy i inne. 
Na naszej stronie internetowej chcemy na bieżąco przekazywać informacje, komunikaty i relacje o istotnych sprawach i wydarzeniach dla mieszkańców Sołectwa.