Aktualności

ZAWIADOMIENIE O ZEBRANIU WIEJSKIM 28 WRZEŚNIA 2020

Informuję, ze 28 września 2020 roku o godz. 18 w Szkole Podstawowej w Niemczu przy ul. Bydgoskiej 35 odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Niemcz.

Porządek zebrania:

1/ Zmiana przedsięwzięcia przewidzianego do realizacji w 2020 roku w ramach funduszu sołeckiego.

2/ Uchwalenie wniosku zawierającego wskazanie przedsięwzięć przewidzianych do realizacji na obszarze sołectwa w ramach środków funduszu sołeckiego na rok 2021

.3/ Sprawy bieżące.

Uczestnicy zebrania obowiązani są do zachowania odległości co najmniej 1,5 metra między sobą oraz do zakrywania ust i nosa.
Sołtys Sołectwa Niemcz 
 Krystyna Lachowska

ŚCIEŻKA PIESZO-ROWEROWA NA UL. JEŹDZIECKIEJ

Firma Makadam z Grudziądza przygotuje koncepcję budowy infrastruktury dla pieszych i rowerzystów przy ul. Jeździeckiej na granicy Bydgoszczy i gminy Osielsko. Z zadaniem ma uporać się z końcem maja, później drogowcy planują ogłosić przetarg na budowę. Odetchną mieszkańcy osiedla Podkowa.

Na zapytanie ofertowe Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy dotyczące koncepcji programowo-przestrzennej chodników i drogi rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej wpłynęły cztery oferty. Najtańsze okazało się biuro Makadam, które za wykonanie zadania zażyczyło sobie 56,6 tys. zł. To nieznacznie mniej od wyceny drogowców. A że za drugie kryterium oceny – doświadczenie projektanta – grudziądzka firma dostała maksymalną liczbę punktów, wybór zwycięzcy był oczywisty.

Prace koncepcyjne mają potrwać do końca maja. Później odbędzie się przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, ZDMiKP uwzględnił inwestycję w tegorocznych planach.

To dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Jeździeckiej i jej okolic, którzy od lat domagają się chodników i oświetlenia. W 2016 r. przygotowali nawet petycję w tej sprawie. W zamian drogowcy zafundowali im progi zwalniające.

Ul. Jeździecka zostanie przebudowana od skrzyżowania z ul. Gdańską do pętli w Podkowie, gdzie dojeżdżają autobusy nr 52 i nocne 31N. Roboty obejmą ok. 2,3 km. Na odcinku między ul. Słowackiego a Bydgoską w gminie Osielsko (ten drugi punkt to zarazem skrzyżowanie z Hipiczną, czyli główną myślęcińską promenadą) istnieje już infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Na niewielkim fragmencie Jeździecka jest oświetlona.

W przygotowanym opracowaniu Makadam musi uwzględnić m.in. skrzyżowania z licznymi bocznymi uliczkami oraz wjazdami na teren posesji. – Szczególną uwagę należy zwrócić również na doprowadzenie infrastruktury i umożliwienie bezpiecznego wjazdu do ogrodu botanicznego w Myślęcinku – zastrzegł ZDMiKP.

Zapraszamy na spotkanie z bożonarodzeniową tradycją. 22 grudnia, niedziela, godz. 16.00

22 grudnia o godz 16 w świetlicy w Niemczu ul. H. Sienkiewicza 4b będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu Agi Twardowskiej. Koło Gospodyń, Świetlica w Niemczu, Sołtys, Rada Sołecka przygotują świąteczny stół wigilijny z tradycyjnymi potrawami. Ideą tego stołu jest podzielenie się z innymi własnoręcznie przygotowanymi daniami, dlatego byłoby miło, gdyby mieszkańcy Niemcza zechcieli dołożyć do stołu i swoje potrawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to przedświąteczne popołudnie. Do zobaczenia w niedzielę.

Bieżące wydarzenia

Zawiadomienie o zebraniu wiejskim

Informuję, że 27 listopada 2019 r. o godz 18 w nowej świetlicy wiejskiej przy ul. Sienkiewicza 4B w Niemczu odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Niemcz 
Porządek zebrania:
1/ Informacja wójta o założeniach projektu budżetu gminy na 2020 rok, kierunkach polityki społecznej i gospodarczej.
2/ Wolne wnioski i zapytania.

Sołtys Sołectwa Niemcz

KRYSTYNA LACHOWSKA

Zawiadomienie o zebraniu wiejskim

Zebranie odbędzie się 27 lutego 2019 w Szkole Podstawowej w Niemczu o godz 17:00,
zebranie zwołuje sołtys Krystyna Lachowska.

Porządek zebrania:

 • wybór komisji skrutacyjnej,
 • przyjmowanie zgłoszeń kandydatów,
 • przygotowanie kart do głosowania,
 • przeprowadzenie wyborów tajnych sołtysa,
 • przeprowadzenie wyborów tajnych rady sołeckiej,
 • ogłoszenie wyników wyborów, sporządzenie protokołów i ogłoszenie wyników wyborów.

Zawiadomienie o zebraniu wiejskim 23 września 2019

23 września 2019 roku o godz 17 30 w świetlicy wiejskiej przy ul. Pod Wierzbami 2B w Niemczu odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Niemcz. Zebranie zwołuje sołtys wsi Niemcz Krystyna Lachowska.

Porządek zebrania:

 • Informacja o realizacji inwestycji budżetu w sołectwie w roku 2019, w tym informacja o podwyżce cen za wywóz odpadów od 1.01.2020.
 • Podział środków finansowych będących do dyspozycji sołectwa na rok 2020.
 • Wolne wnioski i pytania.

4 komentarze

 1. Czy przeoczyłam informację na temat otwarcia nowej świetlicy?
  Dzisiaj radna gminy opublikowała na FB relację w niedzielnego otwarcia.
  To była uroczystość „zamknięta”?

  1. Uroczystość jak najbardziej otwarta dla wszystkich. Proszę zwrócić uwagę, że parę dni wcześniej na tej stronie było zaproszenie dla wszystkich. Poza tym, na tablicach ogłoszeniowych sołectwa wisiały plakaty. Pozdrawiamy.

 2. Kiedy będą zamieszczane na stronie sprawozdania z zebrań wiejskich, jak to było na starszej wersji strony?

  Czy można uruchomić system powiadamiania RSS z obecnej strony?

  Czy można liczyć na odpowiedzi na maile kierowane na adres podany w stopce strony?

  Napisałem już kilka maili i na żaden nie przyszła odpowiedź.

  1. Dzień dobry, przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi. Próbujemy sami prowadzić stronę, bez pośrednika-informatyka tak, by oszczędzić trochę pieniędzy i cały czas się doskonalimy. Dziękujemy za uwagi, bo pozwolą nam to prowadzenie usprawnić. Co do RSS – została zgłoszona taka potrzeba do fachowca (nie mamy aż takich umiejętności, by zrobić to samodzielnie). Sprawozdanie z ostatniego zebrania wiejskiego zamieścimy, jak tylko pojawi się na gminnej stronie (z zebrań wiejskich protokół spisywany jest przez osobę z gminy). Prosimy jeszcze o cierpliwość, ale liczymy na to, że czasami podrzuci Pan jakąś uwagę, którą będzie można z pożytkiem dla strony wykorzystać. Miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *