1 lutego 2020. Wiejska Polska w Unii Europejskiej

dav
sdr

1 lutego 2020 roku sołtysi ze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko-Pomorskiego udali się po raz czwarty na targi rolnicze do Nadarzyna. W drodze zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o miejscach pamięci i o powiecie bydgoskim. Uczestnicy wyprawy chętnie i poprawnie odpowiadali na pytania. Wszyscy otrzymali podziękowania za udział w konkursie i drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Osielsku.

Bardzo szybko, w miłej atmosferze, minęła nam droga do Nadarzyna.

Na targach wzięliśmy udział w konferencji „Wiejska Polska w Unii Europejskiej” zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Koninie. Na forum były poruszane ważne tematy dla polskiej wsi. W konferencji brali udział zaproszeni goście: europejski komisarz ds. rolnictwa  Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz oraz doktor Iwona Nurzyńska . Moderatorem rozmowy i dyskusji był wiceminister Ryszard Kamiński.

Zapoznaliśmy się też z różnymi maszynami, urządzeniami i środkami do produkcji rolniczej. Mogliśmy  również zadawać pytania  producentom.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu – podziwialiśmy piękno naszej Ojczyzny i dyskutowaliśmy o interesujących nas problemach w gminach.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy za nagrody. Dzięki nim mogliśmy promować  gminę Osielsko.

Sołtysi Stowarzyszenia Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.